Typy tenisowe na dzień 12 października. Spotkania mężczyzn.

Na dzisiejszy dzień do zaproponowania mam pięć spotkań w ramach trzech różnych turniejów panów. Pierwszy to ATP w Sardynii, gdzie w bezpośrednich starciach zmierzą się: Cuevas – Musetti oraz Martin – Paul. W kolejnych zawodach tym razem niższej rangi Challenger w Alicante Couacaud podejmie Vukic. W ostatnim turnieju rozgrywanym w Lisbon, Lestienne zagra przeciwko Griekspoor a Menezes podejmie Popko.

Musetti – Cuevas

Musetti to zawodnik pochodzący z Włoch. Zaledwie 18-letni tenisista mocno puka już do światowego tenisa. We Włoszech uznawany jest za wielki talent. Lorenzo ma 185 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP zajmuje 138 miejsce. W tym roku jego bilans ze wszystkich nawierzchni to 29 wygranych i 15 porażek. Bardzo dobry turniej rozegrał w Rzymie, gdzie zaczynając od kwalifikacji dotarł do 1/16 pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.

Kolejnym turniejem były zawody rozgrywane w Forli. Tam w Challenger prezentował wyśmienitą formę ogrywając każdego kto stanął mu na drodze. W wielkim finale pokonał Monteiro 2-0. Lorenzo stworzony jest do kortów ziemnych i to na nich rozgrywa najwięcej swoich spotkań. W tym turnieju występuje jako jeden z gospodarzy co powinno mu dodać jeszcze większej motywacji.

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Jego przeciwnikiem będzie Cuevas- tenisista pochodzący z Urugwaju. 34-letni zawodnik w rankingu ATP zajmuje 60 miejsce. W tym sezonie jego bilans wszystkich spotkań to 12 wygranych i 15 porażek. W zawodach kategorii ATP World Tour w grze pojedynczej wywalczył 6 tytułów. Ponadto 3-krotnie doszedł do finału turnieju ATP.

Bardzo dobry turniej Pablo rozegrał w ATP Hamburgu, gdzie po kapitalnym meczu odpadł przeciwko Tsitsipas. Później grając w French Open nie zrobił wielkiej kariery pokonując tylko słabego Laaksonen.

W tym pojedynku mamy wielki młody talent, świeżość, polot kontra doświadczenie. Patrząc na grę obu panów i ich formę w ostatnich tygodniach spodziewam się wygranej młodego Włocha, który jak tylko zagra na swoim poziomie to nie powinien miec problemów z pokonaniem powoli odchodzącego na emeryturę Urugwajczyka.

Musetti – Cuevas Typ:1 Kurs: 1.65 Bukmacher: STS

Martin – Paul

Martin – tenisista pochodzący ze Słowacji. 31-letni zawodnik na swoim koncie w tym roku ma 20 wygranych i 19 porażek. Na kortach ziemnych 18-13. Andrej w rankingu ATP sklasyfikowany jest na 102 miejscu. W grze pojedynczej jest finalistą 1 turnieju rangi ATP World Tour. W 2016 zagrał na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W singlu doszedł do 3 rundy, ponosząc porażkę z Keim Nishikorim.

W całej swojej karierze tylko raz udało mu się zakwalifikować do turnieju głównego i było to w 2016 roku, gdzie dotarł do trzeciej rundy. Martin uwielbia grać na mączce i właśnie na tej nawierzchni rozgrywa najwięcej spotkań. W turnieju przed FO swoich sił próbował w kwalifikacjach do ATP w Rzymie, gdzie pokonał Chardy,Galan Riveros. W ostatniej rundzie przegrał natomiast z Martinez. W French Open udało mu się w pierwszej rundzie pokonać Sousa by w następnej ulec Dimitrovi.

W Sardynii musiał przebrnąć kwalifikację, gdzie pokonał Aragone i przegrał z Nagal. Mimo porażki udało mu się zakwalifikować do turnieju głównego.

Jego dzisiejszym przeciwnikiem będzie Paul- tenisista pochodzący z USA. Tommy w rankingu ATP zajmuje 58 miejsce. 23-letni zawodnik na swoim koncie w tym roku ma 22 zwycięstwa i 24 porażki. Najlepszym rezultatem jaki osiągnął w tym 2020 roku był półfinał w Adelaide. Amerykanin okres przerwy od tenisa ze względu na panującą na całym świecie epidemię przepracował głównie na treningach z Opelka. Nie potwierdzone źródła mówią o tym ,że Paul łamał dietę co zaowocowało przytyciem przez niego ok. 8 kilogramów.

Na mączce w tym roku ma zaledwie siedem rozegranych spotkań z których udało mu się wygrać cztery. W French Open w pierwszej rundzie pokonał Duckworth by w następnie przegrać z Ruud.

Dla obu panów będzie to pierwszy oficjalny, bezpośredni mecz i uważam, że w dniu dzisiejszym zwycięsko z tego strarcia wyjdzie Paul.

Paul – Martin Typ: 1 Kurs: 1.55 Bukmacher: Fortuna

Couacaud – Vukic

Couacaud to zawodnik pochodzący z Francji. Enzo urodził się w 1995 roku i ma 183 cm wzrostu. Na swoim koncie ma jedno zwycięstwo w turnieju rangi Challenger w 2018 roku. Tenisista głównie grywa w Chalengerach. W rankingu ATP zajmuje 195 miejsce. Jego bilans w tym sezonie biorąc po lupę wszystkie nawierzchnie to 16 wygranych i tyle samo porażek. Grywając na clayu ma ujemny bilans 5-6. Swoich sił próbować we French Open, jednak grając od pierwszej rundy kwalifikacji nie zdołał się zakwalifikować ustępując w trzeciej rundzie Diez. W kolejnym turnieju z jego udziałem były zawody w Barcelonie, gdzie Enzo odpadł już w pierwszej rundzie przegrywając z Gimeno Valero.

Jego dzisiejszym przeciwnikiem będzie Vukic – tenisista pochodzący z Australii. 23-letni zawodnik w rankingu ATP zajmuje 193 miejsce. W tym roku jego bilans ze wszystkich nawierzchni to 30 wygranych i 12 porażek. Swoich sił próbował nawet w Szlemie rozgrywanym w Australii, jednak w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej musiał uznać wyższość Galan Riveros. Na clayu w bieżącym roku jego bilans wynosi 7-4.

Bardzo dobre zawody rozegrał w ATP Challenger Prostejov, gdzie dotarł do ćwierćinału ustępując znakomicie grającemu Majchrzakowi. W French Open udało mu się przebrnąć przez kwalifikację i występując w turnieju głównym w pierwszej rundzie przegrał z Martinez.

W tym spotkaniu zdecydowanie idę w stronę Vukic, który jest w o wiele lepszej dyspozycji niż jego przeciwnik. W tej pierwszej rundzie Aleksandr nie powinien mieć problemów z ograniem swojego rywala.

Couacaud – Vukic Typ: 2 Kurs: 1.62 Bukmacher: Fortuna

Lestienne – Griekspoor

Lestienne to zawodnik pochodzący z Francji. 28- letni tenisista ma 180 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP zajmuje 225 miejsce. W tym roku bilans jego wszystkich spotkań to 11 wygranych i 12 porażek. Constant po przerwie związanej z epidemią powrócił na korty 13 lipca gdzie w pojedynku z Chazal odniósł zwycięstwo. Na clayu jego bilans to zaledwie jedna wygrana i trzy porażki. W French Open nie udało mu się zakwalifikować nawet do turnieju głównego. W następnych dwóch turniejach także spisywał się kiepsko odpadając już w pierwszych meczach.

Jego przeciwnikiem będzie Griekspoor – zawodnik pochodzący z Niderlandii. 24-letni tenisista w rankingu ATP zajmuje 139 miejsce. W tym sezonie bilans spotkań w/w zawodnika to 17 wygranych i 8 porażek. W całej swojej dotychczasowej karierze Tallon na swoim koncie ma dwa wygrane turnieje rangi Challenger oraz siedem rangi ITF. W tym roku zakwalifikował się do turnieju głównego Australian Open, gdzie w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Fritz. Griekspoor to młody utalentowany zawodnik, który swoich sił próbuje powoli w najwyższych szczeblem turniejach.

Na clayu jego bilans w bieżącym roku wynosi 11-4. Kapitalny turniej Tallon rozegrał w ATP 3 Challenger, gdzie doszedł do finału ustępując dopiero Karatsev. W kolejnych zawodach szedł za ciosem i zaliczył półfinał. W French Open niestety nie zdołał przejść kwalifikacji.

Patrząc na formę obu zawodników na clayu uważam, że Griekspoor jest tutaj zdecydowanym faworytem i powinien szybko rozprawić się ze swoim rywalem.

Lestienne – Griekspoor Typ:2 Kus: 1.48 Bukmacher: Totolotek

Menezes – Popko

Menezes to zawodnik pochodzący z Brazylii. Tenisista ma 23 lata i w rankingu zajmuje 190 miejsce. W jego dorobku jest zdobyty pierwszy tytuł w tym roku turnieju rangi challenger. Dodatkowo w zawodach ITF Joao ma na swoim koncie zdobycie 12 tytułów ( zarówno w grze pojedynczej jak i deblowej). W tym roku na wszystkich nawierzchniach jego bilans to 7 wygranych i 12 porażek. Na mączce radzie sobie bardzo kiepsko wygrywając zaledwie trzy spotkania na dziesięć rozegranych.

Startując w French Open nie zdołał przebić się przez kwalifikacje, następnie w turnieju rozgrywanym w Splicie odpadł już w pierwszej rundzie przeciwko Ajdukovic. W ostatnich zawodach w Barcelonie również nie błyszczał ustępując już w pierwszym spotkaniu Barrios.

Jego dzisiejszym rywalem będzie Popko – zawodnik pochodzący z Kazachstanu. 23-letni tenisista ma 191 wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP zajmuje 171 miejsce. W tym roku jego bilans ze wszystkich spotkań to 88 wygranych i 59 porażek. W spotkaniach towarzyskich grał wyłącznie na mączce, gdzie radził sobie bardzo dobrze. Podczas tych meczy potrafił zrobić passę 14 wygranych z rzędu.

Tutaj nie mam cienia wątpliwości, że Popko wygrywa ten mecz. Na dzień dzisiejszy jest zawodnikiem o wiele wszechstronniejszym co najważniejsze bardzo dobrze radzi sobie na clayu czego nie można powiedzieć o jego rywalu.

Menezes – Popko Typ: 2 Kurs: 1.51 Bukmacher: Fortuna

0 / 5. Ocen: 0

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button