Horizon: Zero Dawn na PC – czy warto?

W przypadku kasyn internetowych oferujących darmowe spiny na gry karciane za darmo nie mamy problemu z blokadami sprzętowymi. Możemy zagrać w kasynie zarówno na komputerze, laptopie, smartfonie z Androidem czy iOSem. Jednak miłośnicy gier komputerowych muszą się często zmierzyć z ograniczeniami. Niektóre bowiem gry dostępne są tylko na PC, inne na Nintendo, PlayStation czy Xboksa. Nie dziwi zatem tak spore zainteresowanie grą Horizon: Zero Dawn, która po kilku latach na PS4 ukazała się także na PC. Czy warto jednak ją kupić?

Horizon: Zero Dawn – co warto wiedzieć?

Horizon Zero Dawn to gra, która ukazała się 28 lutego 2017 roku na PlayStation 4. Za stworzenie tej gry odpowiada holenderskie studio Guerrilla Games. Fabularnie tytuł ten osadzony jest w odległej przyszłości, gdzie doszło do upadku cywilizacji. Wydarzenia te sprawiły, że ludzkość cofnęła się niczym do czasów kamienia łupanego, a na świecie dominującym gatunkiem stały się mechaniczne zwierzęta. Naszą główną postacią w grze jest Aloy, młoda łowczyni z plemienia Nora. Choć jej plemię dąży do jak największej izolacji od świata zewnętrznego, to jednak żądną przygód dziewczyna decyduje się wyruszyć na przygodę. Podczas wyprawy postaramy dowiedzieć się, co stało się ze światem, a także kim w rzeczywistości jest Aloy. Po drodze napotkamy zarówno przyjazne jak i groźne bestie, inne plemiona. Sama rozgrywka polega na przemierzaniu otwartego świata, wykonywaniu zadań, zdobywaniu nowych umiejętności. Horizon: Zero Dawn jest połączeniem kilku gatunków: gry przygodowej, akcji, skradanki czy też TPP. Na PlayStation 4 jest to do dziś jedna z najpiękniejszych i najbardziej zjawiskowych gier.

Horizon: Zero Dawn wkracza na pecety

Horizon: Zero Dawn jest jedną z nielicznych gier, które po premierze na konsoli ukazały się także na PC. Nastąpiło to na początku sierpnia tego roku. Tytuł ten od razu pojawił się na kilku popularnych serwisach zajmujących się recenzowaniem gier. W serwisie Metacritic HorizonZero Dawn: Complete Edition posiada ocenę 84%, co należy uznać za bardzo dobry wynik. Gracze jednak ocenili ją na tylko 53%. Na OpenCritic również średnia ocena przekracza 80%. Gracze i recenzenci doceniają przede wszystkim nadal wysoką jakość pod względem graficznym gry. Należy jednak zaopatrzyć się w całkiem dobry sprzęt, aby w pełni cieszyć się możliwościami tej produkcji. Dzięki indywidualnym ustawieniom możliwe jest osiągnięcie nawet poziomu 120 klatek na sekundę. Kolejnym plusem jest oczywiście opcja ustawienia sterowania pod nasze preferencje, czego za bardzo nie mieliśmy na PS4. Można na PC zagrać zarówno za pomocą klawiatury i myszki jak i kontrolera.

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Gra nie jest jednak wolna od błędów. Zdaniem wielu osób gra mogła zostać o wiele bardziej zoptymalizowana i dostosowana do pecetów. Minęły w końcu 3 lata od premiery na PS4. Drugą związaną z tym wadą jest cena gry. Za tytuł z oficjalnym dodatkiem należy zapłacić nawet 169 złotych. Tymczasem nowa gra na PS4 możliwa jest do zakupienia za mniej niż 60 złotych, zaś używana w o wiele niższej cenie. To trochę jak z grami na Nintendo Switch, które wiele lat po oficjalnej premierze na innych platformach, na Switchu kosztują zdecydowanie za dużo. Warto przygotować się na to, że gra wraz z dodatkiem waży ponad 70 GB, więc sama instalacja może nieco potrwać. Dobrze jest także od razu zmienić ustawienia na preferowane przez siebie, gdyż system automatycznie ustawia grę na wyższych obrotach niż uciągnie nasz komputer. 

0 / 5. Ocen: 0

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button