Wydarzenia sportowe z największą widownią telewizyjną

16 września 1937 roku British Broadcasting Corporation (BBC), publiczna telewizja i radio w Wielkiej Brytanii, po raz pierwszy w historii wyemitowała w telewizji mecz piłki nożnej. Kanał nadał jedynie 15-minutowe podsumowanie towarzyskiego meczu między pierwszą drużyną Arsenalu a rezerwami.

Bliskość stadionu, na którym znajdowały się również miejsca na kamery telewizyjne, a obiektami BBC sprzyjała rozpoczęciu transmisji sportowych. Od tego czasu telewizja i sport szły w parze i są nierozłączne, warto też sprawdzić stronę https://mightytips.pl/. Wydarzenia sportowe, które przyciągają miliony widzów przed ekranem telewizora, medium komunikacyjnego, które było świadkiem jednych z największych wydarzeń sportowych w historii.

Igrzyska olimpijskie są uważane za główne wydarzenie w świecie sportu na poziomie globalnym, z udziałem ponad dwustu krajów. Z tego powodu nie dziwi fakt, że jest to najczęściej obserwowane wydarzenie sportowe w telewizji.

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Według danych Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro, które odbyły się jako ostatnie, były transmitowane w telewizji do 5 miliardów widzów na całym świecie. Chociaż prawdą jest, że przez kilka tygodni ta edycja biła rekordy widowni telewizyjnej, ponieważ połowa światowej populacji obejrzała przynajmniej część relacji z igrzysk olimpijskich. Liczby widzów, które mają zostać przekroczone w edycji tokijskiej, która będzie najnowocześniejsza i najbardziej technologiczna w historii.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej

Wpływ igrzysk olimpijskich w telewizji jest porównywalny tylko do mistrzostw świata. Mistrzostwa Świata, które podobnie jak igrzyska olimpijskie odbywają się co cztery lata, to najważniejsze wydarzenie w świecie piłki nożnej i zakładów piłkarskich.

Według Międzynarodowej Federacji Związków Piłki Nożnej (FIFA) mistrzostwa świata 2018 w Rosji obejrzało ponad 3,5 miliarda ludzi. Co więcej, co najmniej minutę zwycięstwa Francji nad Chorwacją w finale obejrzało 1.120 milionów ludzi.

Podobna liczba jak w finale Mistrzostw Świata 2014 między Niemcami a Argentyną w Brazylii (1,1 mld). W ten sposób Puchar Świata w Piłce Nożnej i Igrzyska Olimpijskie są bezsprzecznie wydarzeniami sportowymi z największą widownią telewizyjną, a następnie Puchar Świata w Rugby. Istnieją inne zawody, które są również pucharami świata w rugby: Puchar Świata w Rugby Kobiet i Puchar Świata w Rugby 7. To wydarzenie sportowe odbywa się co cztery lata od 1987 roku w dwóch fazach: faza kwalifikacyjna, w której obecnie uczestniczy około 120 reprezentacji narodowych, oraz faza finałowa, w z góry ustalonym miejscu, w której 20 drużyn bierze udział w okresie miesiąca. i pół.

Finał Ligi Mistrzów

A po Classic, finale maksymalnych rozgrywek klubowych na poziomie europejskim, są jednymi z najczęściej oglądanych na świecie. Niewiele wydarzeń sportowych zbliża się do globalnej publiczności Classic. Mecz pomiędzy dwoma najważniejszymi klubami hiszpańskiej piłki nożnej ogląda około 650 milionów widzów w 180 krajach. W przypadku Polski klasyka gromadzi zwykle przed telewizorem ponad 14 milionów ludzi.

Liga Mistrzów Realu Madryt w Kijowie

Liga Mistrzów to coroczny turniej sportowy z największą liczbą widzów na świecie. Jednak przypadek tych zawodów jest ciekawy, ponieważ liczby widzów różnią się w zależności od klubów, które kwestionują finał. Na przykład publiczność finału Ligi Mistrzów osiągnęła rekordową liczbę 350 milionów widzów w 2018 roku, kiedy Real Madryt pokonał Liverpool FC na stadionie olimpijskim w Kijowie. Mecz był transmitowany w ponad 226 krajach, a obecność medialna nigdy wcześniej nie była widziana w historii zawodów.

Super Bowl

Jak już powiedzieliśmy, Puchar Świata w Rugby to trzecie najczęściej oglądane wydarzenie sportowe na świecie. Globalna publiczność najważniejszych rozgrywek drużyn rugby seniorów World Rugby ustępuje jedynie igrzyskom olimpijskim i mistrzostwom świata.

Puchar Świata w Rugby w Japonii w 2019 roku pobił wszelkie rekordy widowni, z ponad 857 milionami widzów na całym świecie dzięki transmisji telewizyjnej, będąc najczęściej oglądanym turniejem w historii tego sportu. Liczba ta oznacza wzrost o 26% w porównaniu do poprzedniego turnieju w Anglii. Do tego finał pomiędzy RPA a Anglią, który zakończył się triumfem drużyny Springboks, był najczęściej oglądanym podczas Pucharu Świata w rugby, ze średnią widownią wynoszącą 44,9 miliona widzów.

Super Bowl to sportowe wydarzenie roku w Stanach Zjednoczonych, poprzedzające finały NBA lub Major League Baseball. W ciągu ostatnich dziesięciu lat widownia telewizyjna tej gry, która stawia mistrza American Football Conference (AFC) przeciwko National Football Conference (NFC), spadła tylko poniżej 100 milionów widzów, tylko w Stanach Zjednoczonych, w edycji 2019. W rzeczywistości nieco ponad 102 miliony widzów śledziło w tym roku w telewizji 54. edycję Super Bowl, w której w przerwie udział wzięli Jennifer López i Shakira, w którym szefowie Kansas City pokonali San Francisco 49ers 31 -20.

Finały NBA

Finały NBA, w których mistrz Konferencji Wschodniej zmierzy się z mistrzem Konferencji Zachodniej, zazwyczaj oglądają w telewizji 15 milionów widzów na mecz. Pamiętaj, że finały NBA rozgrywane są w najlepszym z siedmiu meczów.

Pierwsze dwa mecze finału 2017 pomiędzy Cleveland Cavaliers i Golden State Warriors były najczęściej oglądanymi w historii najlepszej ligi koszykówki na świecie, ze średnią 19,6 miliona widzów. Liczba, która nie została osiągnięta od czasu finału z 1998 roku rozgrywanego przez Utah Jazz i Chicago Bulls, w którym Michael Jordan wygrał swój ostatni ring mistrzowski.

5 / 5. Ocen: 1

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button