Chcę grać u bukmachera. Jak zacząć?

Pewnego dnia fan sportu postanawia: chcę grać u bukmachera. Łatwiej powiedzieć, ale znacznie trudniej zrobić? To nieprawda, a nasz dzisiejszy materiał pokazuje to doskonale.

Chcę grać u bukmachera. Jak zacząć?
Chcę grać u bukmachera. Jak zacząć?

Ile trzeba mieć lat, by w Polsce obstawiać mecze?

Rozpoczęcie przygody w obstawianiu zakładów sportowych jest bardzo proste. Jedyne co trzeba zrobić, to mieć ukończone 18 lat (nieprawdą jest, że istnieje bukmacher dla niepełnoletnich), posiadać aktualny dowód osobisty i tak przyziemne rzeczy jak komputer bądź telefon z dostępem do Internetu. Nie można rzecz jasna zapomnieć o najważniejszej kwestii, czyli o pieniądzach, które są konieczne do tego, aby móc rozpocząć swoją przygodę jako typer. Łatwość zakładania kont sprawia, że każdego roku w Polsce przybywa nowych użytkowników, którzy chcą spróbować swoich sił w — co by nie pisać i nie mówić — wymagającym świecie zakładów sportowych. W niniejszym tekście postaramy się wspomnieć o kilku ważnych zasadach, które można nazwać podstawowymi, a których to naszym zdaniem powinien przestrzegać i zapamiętać każdy nowicjusz. 

Wiedza na temat sportu to podstawa, aby w dłuższej perspektywie móc zarabiać na swoich typach. Nie zawsze jednak owa wiedza idzie w parze ze zwycięstwami. Wielu nowych graczy gubi się bowiem w regułach, które obowiązują w bukmacherce. Zwróć uwagę na poniższą listę, i zapoznaj się z jej wyjaśnieniem. 

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

  1. Graj zdarzenia wygra/przegra/zremisuje 
  2. Skup się na podstawowej ofercie
  3. Nie kumuluj wielu zdarzeń na jednym kuponie
  4. Sprawdzaj aktualne promocje i bonusy 
  5. Wybieraj typy długoterminowe
ewinner kod promocyjny
Nowy bonus w Ewinner z kodem promocyjnym „BETONLINE”.

Sposób na wygrywanie u bukmachera

W punkcie pierwszym wspomnieliśmy o ofercie wygra/przegra/zremisuje. U większości, jeśli nie u wszystkich czołowych bukmacherów w Polsce, taka oferta oznaczona jest symbolami 1 X 2. Dla lepszego wyjaśnienia tego przykładu posłużymy się spotkaniem żużlowym. 

Włókniarz Częstochowa vs Falubaz Zielona Góra. Na potrzeby naszego wydarzenia przyjmijmy, że faworytem jest zespół z Częstochowy. Chcąc postawić na jego zwycięstwo, musisz zaznaczyć opcję „1”. Remis to „X”, z kolei typ na gości to symbol „2”. Proste, prawda? I właśnie w tej prostocie jest cała siła. Kiedy dopiero rozpoczynasz grę w zakładach bukmacherskich, skup się na swojej wiedzy na temat sportu, i przy najprostszych możliwych rozwiązaniach, postaraj się na niej zarobić. Takowym jest oferta wygra/przegra/zremisuje. 

Druga rada to nie szukanie na siłę typów, których nie rozumiesz. Oczywiste jest, że oferty na zakłady sportowe, nie zamykają się tylko na wskazaniu zwycięzcy danego pojedynku. To również wiele innych, ciekawych i bardzo rozbudowanych wariantów takich jak: strzelcy bramek, handicapy, ilość bramek, żółte lub czerwone kartki itp. Więcej informacji o dodatkowych opcjach na typy znajdziesz w kolejnym akapicie. Początkujący gracze powinni na jakiś czas zapomnieć jednak o tych rozwiązaniach. Dlaczego? Bo przez brak znajomości regulaminu łatwo o kosztowną pomyłkę. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych na początku przygody z zakładami bukmacherskimi są kupony tasiemce. Nowi gracze, w dobrej wierze wybierają kilkadziesiąt pozycji, które lądują na jednym kuponie. Kusi ich przede wszystkim możliwa wygrana, która w większości wypadków kończy się porażką. Jak zatem grać, aby minimalizować ryzyko wpadki? Na jednym kuponie obstawiać maksymalnie dwa lub trzy zdarzenia. 

Błędem, który popełniają często nowi gracze, jest również słaba orientacja i macosze podejście do promocji, które dla nowych użytkowników oferują firmy bukmacherskie. A większość z nich to doskonała okazja do tego, aby móc zagrać i nic nie ryzykować. Co więcej, oprócz braku ryzyka jest spora szansa na zwycięstwo i zarobek. Taką promocją jest na przykład pierwszy zakład bez ryzyka. Jeśli zakładasz swoje pierwsze konto, to nie wahaj się skorzystać ze wszystkich takich ofert, które są dostępne na rynku. Dzięki temu inwestując swoje pierwsze pieniądze, w razie popełnionego błędu, który skutkować będzie przegranym kuponem, możesz liczyć na zwrot całej kwoty — uszczuplonej o podatek. 

Ostatni, piąty punkt, to typy długoterminowe. Na giełdzie wyróżnia się dwa typy graczy: inwestor oraz spekulant. Ten drugi nastawiony jest na szybki zarobek, inwestor z kolei nie spieszy się, inwestuje swoje pieniądze i spokojnie czeka na planowany zarobek. Jako początkujący gracz, rejestrując się u bukmachera, możesz śmiało obrać drogę inwestora. Do tego celu służą typy długoterminowe. Możesz na przykład wybrać zespół, który twoim zdaniem w przekroju całego sezonu zostanie zwycięzcą całej ligi. Takie typy wymagają dużo cierpliwości, ale dają też możliwość wpadek w postaci przegranych meczów, które zdarzają się przecież każdemu. W omawianej opcji nie mają jednak aż takiego znaczenia, bo jesteś rozliczany z końcowego efektu, a nie pojedynczych pojedynków. 

Podstawy już za mną. Co teraz?

Jeśli po jakimś czasie, okupionym porażkami, ale przede wszystkim licznymi sukcesami, które są przepustką do kolejnego etapu, poczujesz się na tyle pewnie, aby grać trudniejsze, ale bardziej opłacalne typy, to warto realizować poniższe wskazówki.

Legalny bukmacher Fortuna - częsty wybór początkujących
Legalny bukmacher Fortuna – częsty wybór początkujących
  1. Graj zdarzenia inne niż wygra/przegra/zremisuje 
  2. Nie bój się wysokich kursów 
  3. Co jakiś czas wpłacaj dodatkowe środki finansowe 

Zaleta stawiania na zasadzie wygra/przegra/zremisuje, tak polecana dla nowych graczy, nie jest już tak atrakcyjna i ciekawa dla kogoś, kto w zakładach bukmacherskich, osiągną stały, wysoki poziom. Nie jest ona atrakcyjna z powodu kursów, które często, przy „pewnych” meczach są zbyt niskie, aby zapewniały wysoki zarobek. Warto więc, pozostając przy przykładzie z meczu Włókniarz Częstochowa vs Falubaz Zielona Góra, skupić się na przykład na handicapach. Wówczas należy poszukać oznaczeń: (-6.5), które znajdziesz przy jednej z drużyn. W naszym przykładzie wartość (-6.5) jest oczywiście losowa, bo może ona przybrać sporo innych wariacji. 

Włókniarz Częstochowa (-6.5) vs Falubaz Zielona Góra. Jeśli stawiasz na zwycięstwo Częstochowy, i w dodatku jesteś pewien, że Włókniarz pewnie pokona gości z Zielonej Góry, to wybierając wskazaną opcję, stawiasz, że wygrają oni mecz w stosunku 49:41 lub więcej. W jaki sposób się to oblicza? Do wyniku Zielonej Góry, 41, należy dodać 6.5 punktów, co daje wynik 47.5, który jest oczywiście mniejszy, od 49 punktów zdobytych przez Włókniarz Częstochowa. 

Doświadczonym typerom po jakimś czasie zaleca się również granie na wysokie kursy. Nie chodzi rzecz jasna o to, aby wybierać losowo każde zdarzenie z taką wartością. Chodzi raczej o wybór, którego jesteś pewien. Często bowiem jest tak, że bukmacherzy specjalnie sugerują, właśnie poprzez wysoki i niski kurs, że jeden zespół jest zdecydowanym faworytem, a drugi pewniakiem do przegranej. W rzeczywistości jednak wiele z takich typów kończy się zwycięstwem teoretycznie słabszej drużyny. 

W zakładach bukmacherskich, oprócz wiedzy, bardzo cenna jest również umiejętność zarządzania dostępnym kapitałem. Tym, którzy wiedzą, na czym ono polega, doradza się co jakiś czas, na przykład raz w miesiącu — częstotliwość zależy oczywiście od Ciebie — wpłacania dodatkowych pieniędzy. Dzięki temu mając coraz więcej na koncie, możesz stawiać coraz większe kwoty, które z kolei mogą przerodzić się w wysokie wygrane. Pamiętaj jednak, że taka strategia sprawdza się w tylko wtedy, kiedy wpłacasz gotówkę nie po to, żeby dokładać do interesu — przegrywając kupon za kuponem, ale po to, żeby twój portfel zapewniał Ci więcej możliwości do gry. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button