Jak zmonetyzować swoje umiejętności gamingowe?

Online gaming i e-sport to jedne z największych odkryć tej dekady. W Polsce na przestrzeni zaledwie kilku lat gaming urósł do tak wielkich rozmiarów, że nikogo już nie dziwi katowicki spodek wypełniony po brzegi graczami. Najlepszymi zawodnikami są oczywiście te osoby, które potrafiły wykorzystać dziesiątki tysięcy godzin spędzonych przed grą komputerową. Nie tylko zwykłe gry zyskały na popularności, na rynku dostępne są oczywiście automaty do gier online za darmo w STS Betgames, które to również skupiają wokół siebie miliony graczy.

Duże wydarzenia gamingowe faktycznie stały się bardzo popularne, nie sposób temu zaprzeczyć. Co jednak dobry gracz może uczynić, żeby wykorzystać swoje umiejętności do zarabiania prawdziwych pieniędzy?

Są dwa główne sposoby, od których to wychodzą pośrednie metody zarobku.

Pierwszym z nich jest streamowanie, które jest jednym z najprostszych sposobów otrzymania pieniędzy za czas spędzony na graniu w gry. Streamowanie w dużym skrócie polega po prostu na transmitowaniu tego, co dzieje się na naszym monitorze. Jest to doskonały sposób zarobku dla tych, którzy albo naprawdę dobrze grają w określone gry, albo dla tych z bogatą osobowością. Widzowie bowiem nie skupiają się tylko i wyłącznie wokół osób grających naprawdę ponadprzeciętnie. Czasem nawet osoba grająca przeciętnie lub słabo może zdobyć całą gromadę fanów. Kiedy już tak się stanie, zaczynają pojawiać się prawdziwe pieniądze. Streamerzy w celu zarobku udostępniają oglądającym możliwość wysyłania dotacji, której treść pojawia się na ekranie streamera i oczywiście ekranach oglądających. Im więcej osób ogląda taką transmisję, tym częściej oglądający chcą się wykazać i wysłać jakąś wiadomość do szerokiego grona odbiorców. 

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Poza samymi dotacjami jest jeszcze możliwość przyjęcia oferty sponsoringu od firm związanych z branżą gamingową. Często więc możemy zobaczyć u popularnych streamerów widoczne logo jakiejś firmy produkującej sprzęt komputerowy dla graczy lub też reklamę platformy do sprzedaży kluczy do gier. 

Popularnymi serwisami do streamingu jest na przykład twitch lub mixer, który to powstał niedawno z inicjatywy Microsoftu. 

Drugim, znacznie trudniejszym sposobem zarobku na swoich umiejętnościach jest branie udziału w turniejach. Jest to na pewno rozwiązanie dla tych osób, które naprawdę wiedzą jak grać w konkretną grę. Same te umiejętności jednak nie wystarczą. Najpopularniejsze gry polegają na rozgrywce zespołowej. Oznacza to, że będą nam potrzebne nie tylko umiejętności związane z kierowaniem swoją postacią w grze, będziemy jeszcze musieli odpowiednio skomunikować się z naszą drużyną. Nie jest to więc ścieżka dla tych, którzy wolą się zamknąć samemu w pokoju i po prostu odprężyć i jednocześnie zarabiać na swojej grze. Granie w drużynie wiąże się często z koniecznością pogodzenia ze sobą wielu charakterów, kompromisem oraz wyrozumiałością. Jest natomiast jeden niebywały plus tego sposobu zarabiania. Plusem tym jest możliwość zarobienia naprawdę gigantycznych pieniędzy. Przykładem niech będzie „The international”, czyli jeden z największych turniejów w grze Dota 2. Zwycięska drużyna zdobyła w zeszłym roku ponad 15 milionów dolarów. Wielka nagroda oczywiście przyciąga również dużą ilość konkurentów, wygrana w takim turnieju na pewno nie jest czymś łatwym do osiągnięcia.

Te dwa główne sposoby zarobku w gamingu przenikają się ze sobą. Często osoby, które biorą udział w turniejach mają swoje kanały na popularnych serwisach streamingowych. 

Początki kariery streamera na pewno nie są łatwe, konieczne jest promowanie swojego kanału. Na pewno jest to jednak łatwiejsze od brania udziału w turniejach online, gdzie niezbędne są tysiące godzin poświęcone konkretnej grze.

0 / 5. Ocen: 0

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button