Niektórzy swój wolny czas poświęcają na gry internetowe jak STS poker online, inni zaś na oglądanie filmów i seriali. Z pewnością sporym powodzeniem cieszą się te produkcje, które dotyczą zbrodni i badania zachowania kryminalistów. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jakie są najlepsze seriale o zbrodniach.
Mindhunter
Wyprodukowany przez Netflix serial to jedna z najlepszych tego typu pozycji na rynku. Serial ten opowiada prawdziwą historię agentów FBI, którzy w latach 70. ubiegłego wieku rozpoczynają nietypową metodę badania seryjnych morderców. Głównym bohaterem jest tu Holden Ford. Znudzony rutynową pracą pragnie poznać umysły zbrodniarzy, gdyż wie, że dzięki temu agencja może o wiele skuteczniej ścigać morderców.
Wraz z Billem Tenchem zaczynają przesłuchiwać złapanych morderców. Rozmowy z nimi nie tylko pokazują działanie seryjnych morderców, lecz także naprowadzają na tych, którzy wciąż są nieuchwytni. W więzieniu rozmawiają między innymi z Edem Kemperem. Z czasem historie morderców zaczynają naszego głównego bohatera coraz bardziej wciągać, co ma także odbicie w jego zachowaniu. Ogromnym atutem serialu jest obsada aktorska, jak i klimat. Producentem oraz reżyserem 4 odcinków pierwszego sezonu jest David Fincher, znany choćby z Siedem czy Zodiaka.
American Crime Story: The People vs. O.J. Simpson
Inną ciekawą propozycją jest American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona. Dzięki temu serialowi można poznać kulisy słynnego procesu, którym żyły Stany Zjednoczone w latach 90. O.J. Simpson to słynny futbolista, który w 1994 roku został oskarżony o podwójne morderstwo, w tym swojej byłej żony.
Można dzięki tej produkcji poznać działania prawników obu stron, zakulisowe działania, zachowanie samego oskarżonego czy też sprawy społeczne z ubiegłego wieku. Serial ukazuje sporo kontrowersji, gdyż do dziś sprawa ta budzi duże emocje na świecie.
Hannibal
Hannibal to słynna fikcyjna postać zaprezentowana przez Anthony’ego Hopkinsa po raz pierwszy w Milczeniu owiec. Po wielu latach zdecydowano się nakręcić serial opowiadający o słynnym mordercy kanibalu. Serial został oparty na motywach książki Thomasa Harrisa. Można w nim zobaczyć wydarzenia dziejące się przed filmem Czerwony smok.
Will Graham to wyjątkowy analityk FBI, który ma dar wcielenia się w umysł mordercy. Może dzięki temu odnajdywać poszlaki na miejscu zbrodni. Dar ten ma jednak pewną wadę – Will zaczyna mieć przez to problemy psychiczne. Aby pomóc mu w nowym śledztwie, do pracy zaangażowany zostaje psycholog dr Hannibal Lecter. Will nie wie, z kim ma do czynienia, a także, że Hannibal Lecter wprowadził go właśnie do swojej prywatnej gry.
Zabójcze umysły
Zabójcze umysły to składający się już z kilkunastu sezonów amerykański serial o specjalnej jednostce FBI. Podobnie jak w Mindhunterze zajmuje się ona tworzeniem profili przestępców, zwłaszcza seryjnych morderców. Członkowie Jednostki Analiz Behawioralnych w każdym odcinku badają inną sprawę, jak i wykorzystują wiele innych metod poszukiwania. Dzięki temu serial nie staje się monotonny. Pokazuje także, że nawet codzienne rutynowe czynności jak śniadanie czy poranne bieganie są w stanie zdradzić mordercę.
True Detective
Detektyw od HBO to 3 sezony serialu dziejące się w różnych miejscach i ramach czasowych. Nas jednak najbardziej interesować będzie pierwszy sezon, w którym wystąpili Woody Harrelson i Matthew McConaughey.
Martin Hart i Rust Cohle to dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w latach 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Zajmowali się wówczas sprawą seryjnego mordercy. Kilkanaście lat później zostają wezwani na przesłuchanie, gdzie nowym agentom opowiadają historię sprzed lat. Poznajemy zatem morderstwa z poprzedniego wieku, jak i motywy, które rozdzieliły obu partnerów. W tym wszystkim może się okazać, że zamknięta przez nich sprawa nie została do końca rozwiązana.