Typy tenisowe na dzień 14 września. Spotkania mężczyzn w Stambule, Szczecinie, Quito i Cary.

Na wtorek do zaproponowania mam pięć spotkań mężczyzn w czterech różnych turniejach. Na sam początek bliżej przyjrzymy się bezpośredniemu pojedynkowi pomiędzy Uchiyama a Moriya, który zostanie rozegrany w ramach ATP Challenger Stambul 2. Kolejnym pojedynkiem w turnieju ATP Challenger Szczecin będzie Kolar kontra Vesely. Przedostatnie zawody rozegrane zostaną w Quito na kortach ziemnych, na których zmierzą się: Esteve – Oliveira, Gomez – Menendez. Ostatnimi zawodami będzie ATP Challenger Cary 2, gdzie spotkają się Peniston z Polansky.

Uchiyama – Moriya

Uchiyama to japoński tenisista, wielokrotny reprezentant swojego kraju w Pucharze Davisa. Zawodowym tenisistą Uchiyama jest od 2011 roku. Jest zwycięzcą jednego turnieju o randze ATP Tour w grze podwójnej. 29-letni doświadczony już zawodnik mierzy 183 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 129 miejsce. Na swoim koncie w tym sezonie ma bilans zaledwie dziesięciu wygranych i dwudziestu jeden porażek. Najlepszym rezultatem w bieżącym roku był poprzedni turniej w Hiszpanii, gdzie Yasutaka zdołał dotrzeć do wielkiego finału. Niestety dla niego w decydującym starciu musiał uznać wyższość Lacko przegrywając 1-2. Oprócz w/w turnieju Japończyk gra katastrofalnie co łatwo można zaobserwować po osiąganych przez niego wynikach. Praktycznie w każdych zawodach na kortach twardych Uchiyama odpadał w pierwszej, max drugiej rundzie.

Jego przeciwnikiem będzie Moriya – tenisista pochodzący również z Japonii. Hiroki jest od swojego rówieśnika o rok starszy. Moriya mierzy 168 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 282 miejsce. Na swoim koncie w bieżącym sezonie zdołał zanotować czternaście wygranych i osiemnaście porażek. Hiroki głównie grywa w zawodach rangi Challenger i Itfach, gdzie niestety nie notuje dobrych wyników. W tym roku jego największym osiągnięciem było dotarcie do 1/16 turnieju we Francji.

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Obaj panowie do tej pory spotkali się ze sobą aż jedenaście razy i co ciekawe siedem pojedynków padło łupem starszego o rok Moriya. Patrząc na kiepskie formy obu zawodników nie spodziewam się pogromu faworyzowanego Uchiyama. Tutaj proponuję dodatni handicap w stronę Moriya.

Uchiyama – Moriya Typ: 2 ( +4,5 gemy) Kurs: 1.58 Bukmacher: Fortuna

Kolar – Vesely

Kolar to zawodnik pochodzący z Czech. 24-letni tenisista ma 185 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP Zdenek zajmuje 185 miejsce. W tym roku bilans wszystkich spotkań w/w gracza to 31 wygranych i 24 porażki. Ten rok Czech głównie spędza na kortach ziemnych, gdzie zyskał najlepsze wyniki. Na samym clayu zanotował 27 wygranych. Jego najlepszym rezultatem na w/w nawierzchni było wygranie dwóch turniejów. Pierwszy miał miejsce w Oeiras, gdzie w finałowym starciu pokonał Elias, następnie w zawodach rozgrywanych w Iasi w finałowym starciu pokonał Gaston. W turnieju poprzedzającym wystąpił w Bośni, gdzie zagrał w ćwierćfinale przegrywając przeciwko Milojevic.

Jego rywalem będzie Vesely – zawodnik pochodzący również z Czech. Jiri ma 28 lat i 198 cm wzrostu i jest zawodnikiem leworęcznym, który w rankingu ATP zajmuje 89 miejsce. W swoim dorobku Czech ma dwa zdobyte trofea w najwyższej randze ATP Tour. W tym sezonie jego bilans to 16 zwycięstw i 21 porażek.

Vesely w tym roku jest zdecydowanie pod formą o czym świadczą osiągane przez niego wyniki. Na kortach ziemnych w bieżącym roku gra fatalnie. Na dwadzieścia jeden rozegranych pojedynków zdołał wygrać zaledwie dziewięć. W tych zawodach rozgrywanych w Polsce Jiri rozstawiony jest z numerem 5.

Obaj panowie do tej pory spotkali się ze sobą tylko jeden raz i było to rok temu, gdzie po trzysetowym boju lepszym okazał się być Jiri.

W tej konfrontacji uważam, że mecz powinien być w miarę wyrównany a forma w jakiej ostatnio znajduje się Kolar pozwala nawet na wygranie nad swoim rodakiem. Proponuję bezpieczniejszą wersję i wygranie seta przez Kolar.

Kolar – Vesely Typ: Kolar wygra seta Kurs: 1.58 Bukmacher: Etoto

Esteve – Oliveira

Esteve to zawodnik pochodzący z Hiszpanii. 26- tenisista mierzy 188 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 374 miejsce. W tym sezonie na jego koncie widnieje 39 wygranych i 15 porażek co jak na tego zawodnika jest świetnym wynikiem. Hiszpan wszystkie swoje pojedynki rozegrał na ulubionej przez siebie nawierzchni „clayu”. W większości sezonu swoje spotkania rozgrywał w najniższej randze ITF ale niekiedy swoich sił próbował także w Challengerach. W tym roku na jego konto wpłynęło jedno zwycięstwo w turnieju rangi ITF, które miało miejsce w połowie sierpnia.

Jego przeciwnikiem będzie Oliveira – zawodnik pochodzący z Portugalii. Goncalo mierzy 185 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 313 miejsce. W tym sezonie jego bilans ogólny to trzynaście wygranych i dwadzieścia trzy porażki. Od początku bieżącego roku Portugalczyk jest pod formą co znakomicie pokazują nam osiągane przez niego wyniki. Grając na clayu Oliveira zdołała wygrać w tym roku w zaledwiu siedmiu spotkaniach. Na ostatnich czterech turniejach rozgrywanych na kortach ziemnych zainkasował tylko jedno zwycięstwo.

To będzie pierwsze oficjalne, bezpośrednie spotkanie pomiędzy tymi zawodnikami. Na dzień dzisiejszy uważam, iż Esteve posiada większe umiejętności a forma, którą prezentuje pozwala nam faworyzować go w starciu przeciwko Oliveira.

Esteve – Oliveira Typ: 1 ( -3,5 gema) Kurs: 1.75 Bukmacher: Etoto

Gomez – Menendez

Gomez to zawodnik pochodzący z Hiszpanii. 31- letni doświadczony już tenisista mierzy 191 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 358 miejsce. W swoim dorobku w meczach singlowych ( challenger i itf) ma 10 zwycięstw. Przez większość swojej kariery grywał również w deblu, gdzie zanotował 8 zwycięstw ( challenger , itf). W tym sezonie w singlu zdołał wygrać jedenaście spotkań oraz zanotował czternaście porażek. Jego najlepszym rezultatem na clayu w bieżącym roku był ostatnie ćwierćfinał w turnieju rozgrywanym w Bośnii. Od samego początku Hiszpan gra poniżej oczekiwań co widać po osiąganych przez niego wynikach. Przeważnie zawody kończy w max dwóch rundach.

Jego przeciwnikiem będzie Menendez – zawodnik pochodzący również z Hiszpanii. Starszy o rok od swojego rywala Adrian mierzy 183 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 293 miejsce. Podobnie jak jego rywal w swoim dorobku ma 13 wygranych turniejów singlowych rangi challenger i itf oraz 14 zwycięstw w tej samej kategorii tyle, że w deblu. W tym roku jego bilans ogólny to czternaście zwycięstw i siedemnaście porażek. Na clayu zaledwie 2-8.

Obaj panowie do tej pory spotkali się ze sobą dwukrotnie i za każdym razem wygrywał Menendez. Tym razem patrząc na obecną formę obu panów w szczególności na kortach ziemnych uważam, że Gomez jest w o wiele wyższej dyspozycji niż jego starszy rówieśnik.

Gomez – Menendez Typ: 1 Kurs: 1.64 Bukmacher: Fortuna

Peniston – Polansky

Peniston to zawodnik pochodzący z Wielkiej Brytanii. 25-letni tenisista mierzy 183 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 323 miejsce. W tym roku jego bilans ze wszystkich nawierzchni to 32 wygrane i 15 porażek. Na kortach twardych ma natomiast 18 zwycięstw i 5 porażek. Na swoim koncie w tym roku ma rozegrane trzy finały w turniejach rangi ITF, z czego zwyciężył w dwóch. Od początku bieżącego sezonu Anglik bardzo dobrze radzi sobie na swojej ulubionej nawierzchni jaką jest hard. To tutaj notuje swoje najlepsze wyniki i wynik zaledwie pięciu porażek z całego roku robi naprawdę świetne wrażenie.

Jego przeciwnikiem będzie Polansky – zawodnik pochodzący z Kanady. 33-letni doświadczony tenisista ma 183 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP Kanadyjczyk zajmuje 232 miejsce. Startując jeszcze jako junior Kanadyjczyk osiągnął w 2006 roku finał US Open w konkurencji gry pojedynczej chłopców. W grze pojedynczej wygrał cztery turnieje rangi ATP Challenger Tour. W tym roku Peter jest w fatalnej dyspozycji. Na dzień dzisiejszy ma tylko trzynaście wygranych i aż dwadzieścia porażek. W dwóch ostatnich turniejach kanadyjczyk nie zdołał przejść przez kwalifikacje.

Dla obu panów będzie to pierwszy oficjalny pojedynek i tutaj spodziewam się wygranej penistona, który raz po raz udowadnia swoją wartość.

Peniston – Polansky Typ: 1 Kurs: 1.60 Bukmacher: STS

0 / 5. Ocen: 0

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button