Typy tenisowe na dzień 19 lipa. Turniej mężczyzn w Gstaad i Umag.

Na poniedziałek ( 19 lipca) do zaproponowania mam kolejnych pięć pojedynków w ramach dwóch różnych turniejów. Pierwszy z nich rozgrywany zostanie w Szwajcarskim Gstaad, gdzie w meczach bezpośrednich zmierzą się: Griekspoor – Londero, Hanfmann – Novak, Huesler – Lopez i Ymer – Molcan. W drugich zawodach rozgrywanym w Chorwackim mieście Umag Travaglia podejmie Munar.

Griekspoor – Londero

Griekspoor – zawodnik pochodzący z Niderlandii. 25-letni tenisista w rankingu ATP zajmuje 115 miejsce. Tallon mierzy 188 cm wzrostu i jest graczem praworęcznym. W ubiegłym sezonie bilans spotkań w/w zawodnika to 18 wygranych i 9 porażek. W całej swojej dotychczasowej karierze Tallon na swoim koncie ma dwa wygrane turnieje rangi Challenger oraz siedem rangi ITF. W tym roku wygrał dziewiętnaście pojedynków i przegrał w dwunastu.

Niestety nie udało mu się zakwalifikować do Australian Open, gdzie w drugiej rundzie kwalifikacyjnej musiał uznać wyższość Smith. Po kiepskich występach z początku bieżącego roku nadszedł czas na znacznie lepsze wyniki. Przełomowym momentem były turnieje w Acapulco i Montpellier, gdzie Griekspoor dotarł do 1/16. Po zmianie nawierzchni na korty ziemne Tallon zaczął grać na miarę swoich możliwości co potwierdził wygrywając cały turniej w Czeskiej Pradze. Swoją wartość na clayu potwierdził później także w Bratyslavie wygrywając kolejny turniej rangi Challenger. W ostatnich zawodach rozgrywanych na ojczystej dla Tallona ziemi zaprezentował się równie bardzo dobrze docierając do półfinału.

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Jego przeciwnikiem będzie Londero – tenisista pochodzący z Argentyny. W rankingu ATP zajmuje 121 miejsce. Startując w zawodach ATP Challenger Tour wygrał jeden tytuł. Ten sezon rozpoczął od dwóch turniejów rozgrywanych w Australii. W pierwszym odpadł już w pierwszej rundzie przegrywając z Evans. W Australian Open także rozegrał tylko jedno spotkanie. Po nieudanych meczach na twardej nawierzchni przeszedł na pojedynki na kortach ziemnych. W pierwszych zawodach rozgrywanych w Cordoba odpadł już na samym początku przegrywając z Ramosem. W następnych pojedynkach nie było wcale lepiej i Juan kontynuował swoja katastrofalną dyspozycję w danym roku. Do tej pory Argentyńczyk zdołał wygrać zaledwie pięć spotkań a porażek doznał w siedemnastu. Jego najlepszym rezultatem był występ w turnieju w Austrii, gdzie dotarł do półfinału.

Patrząc na formę obu tenisistów na clayu i ich aktualne poczynania uważam, że zdecydowanym faworytem w tym starciu jest Griekspoor.

Griekspoor – Londero Typ: 1 Kurs: 1.75 Bukmacher: STS

Hanfmann – Novak

Novak to zawodnik pochodzący z Austrii wielokrotny reprezentant swojego kraju w Pucharze Davisa. Dennis to doświadczony już 27-letni gracz, który w rankingu ATP zajmuje 122 miejsce. NA swoim koncie w bieżącym sezonie ma jedenaście wygranych i siedemnaście porażek. Na swoim koncie Austriak ma dwa zwycięskie turnieje rangi Challenger. Na clayu w tym roku idzie mu bardzo kiepsko. Do tej pory Novak na w/w nawierzchni wygrał zaledwie sześć spotkań. Najlepszym jego wynikiem w tym roku było dotarcie do półfinału turnieju 2 Challenger rozgrywanego w Niemczech.

Jego dzisiejszym przeciwnikiem będzie Hanfmann – zawodnik pochodzący z Niemiec. Yannick ma 193 cm wzrostu i jest tenisistą praworęcznym. W tym roku kalendarzowym jego bilans ze wszystkich spotkań to trzynaście wygranych i siedemnaście porażek. Zawodowym tenisistą został w 2015 roku. Od września 2017 reprezentant Niemiec w Pucharze Davisa.

Na swoim koncie ma jeden rozegrany i niestety dla niego przegrany finał na cegle z Fognini w 2017 roku. Na tym turnieju w przeszłości Niemiec osiągnął finał. Najlepszym jego rezultatem w tym roku było dotarcie do półfinału w Szwedzkim turnieju, gdzie po walce przegrał z rewelacyjnym Coria.

W tej konfrontacji idę w stronę Niemca. Uważam, że Yannick znajduje się w znacznie lepszej formie przynajmniej na clayu w tym ostatnim czasie i jutro powinien potwierdzić to na korcie.

Hanfmann – Novak Typ: 1 Kurs: 1.45 Bukmacher: STS

Huesler – Lopez

Lopez to zawodnik pochodzący z Hiszpanii. Doświadczony już i powoli myślący o emeryturze Feliciano ma 39 lat i w rankingu ATP zajmuje 90 miejsce. Mierzący 188 cm wzrostu Hiszpan najlepsze lata ma już za sobą. Niestety wiek nieubłaganie zbliża tego tenisistę do odłożenia rakiety w kąt. Z roku na rok Hiszpan gra coraz to gorzej o czym świadczą osiągane przez niego wyniki.

Niegdyś kapitalny tenisista wymieniany w gronie najlepszych a dzisiaj to „chłopiec do bicia”. W tym sezonie bilans Lopeza to osiem wygranych i czternaście porażek. Na clayu Feliciano zdołał rozegrać zaledwie siedem spotkań z których tylko dwa padły jego łupem. W ostatnich zawodach na mączce w Hamburgu Hiszpan przegrał przeciwko Taberner.

Jego przeciwnikiem będzie Huesler – zawodnik pochodzący z Szwajcarii. 25-letni tenisista ma 196 cm wzrostu i jest zawodnikiem leworęcznym. W rankingu ATP Marc zajmuje 157 miejsce. Szwajcar w ubiegłym sezonie był w bardzo dobrej dyspozycji z ogólnym bilansem trzydziestu jeden dziewięcioma porażkami. Ten rok Marc ma dużo gorszy z ogólnym bilansem ujemnym 14 zwycięstw i dwudziestu jeden porażek.

Obaj panowie spotkali się ze sobą na clayu rok temu i wówczas Szwajcar ograł Hiszpana bez większych problemów. W tej konfrontacji spodziewam się podobnego wyniku.

Huesler – Lopez Typ: 1 Kurs: 1.75 Bukmacher: STS

Ymer – Molcan

Ymer- zawodnik pochodzący ze Szwecji. 22-letni tenisista ma 183 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP zajmuje 94 miejsce. W tym roku bilans Eliasa to trzynaście wygranych i dwanaście porażek. Ymer jako junior osiągnął finał Orange Bowl. Na swoim koncie ma jeden zdobyty tytuł w grze podwójnej w ATP 500 Series.

W bieżącym sezonie grając n clayu Szwed rozegrał zaledwie jedenaście spotkań z których zwyciężył w sześciu. Najlepszym rezultatem Mikaela na w/w nawierzchni było dotarcie do trzeciej rundy w French Open. W swoim ostatnim turnieju odpadł bardzo szybko przegrywając już na samym początku turnieju z Ruusuvuori.

Jego przeciwnikiem będzie Molcan – tenisista pochodzący ze Słowacji. 23 – letni zawodnik mierzy 178 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 160 miejsce. Alex to finalista Australian Open  w grze podwójnej chłopców. W grze pojedynczej jest finalistą jednego turnieju cyklu ATP Tour. W bieżącym roku bilans ogólny Słowaka to czterdzieści wygranych i siedemnaście porażek.

Na clayu Alex gra rewelacyjnie i to tutaj zyskuje swoje najlepsze wyniki. W tym sezonie zdołał wygrać aż trzydzieści trzy pojedynki. Jego najlepszymi wynikami w tym roku był turniej w Belgrade i Prostejovie, gdzie zdołał dotrzeć do dwóch finałów, które niestety dla niego były przegrane. W ostatnich zawodach w Niemczech dotarł do 1/16 ustępując Lajovic.

W tym pojedynku spodziewam się wygranej Molcana, który w bieżącym sezonie gra rewelacyjnie co świetnie potwierdzają osiągane przez niego wyniki w przeciwieństwie do Ymera.

Molcan – Ymer Typ: 1 Kurs: 1.62 Bukmacher: STS

Travaglia – Munar

Munar – tenisista pochodzący z Hiszpanii. 24-letni zawodnik w rankingu zajmuje 66 miejsce. W ubiegłym roku jego bilans ze wszystkich nawierzchni to 25 wygranych i 20 porażek. Na kortach ziemnych natomiast czuje się bardzo dobrze i tam osiąga naprawdę dobre rezultaty.

Jego bilans na mączce w tym nowym sezonie to 30 wygranych i 13 porażek. Pod koniec stycznia bieżącego roku zawodnik grał w Antalya,gdzie po świetnym występie wygrał całe zawody pokonując w finale Musetti. W późniejszym czasie zdołał zagrać jeszcze w dwóch finałach jednakże okazały się one dla niego porażkami. Ostatni turniej Hiszpana na mączce miał miejsce w Hamburgu, gdzie niespodziewanie już w pierwszej rundzie przegrał z Kohlschreiber.

Jego dzisiejszym przeciwnikiem będzie Travaglia – Włoski tenisista, który w rankingu światowym ATP zajmuje 88 miejsce. W zawodowej karierze Stefano na swoim koncie ma cztery wygrane zawody ATP Challenger. Natomiast na najwyższym szczeblu ATP Tour zanotował jeden mecz finałowy. 29-letni zawodnik na swoim koncie w tym roku ma 12 wygranych i 17 porażek. Grając na clayu w tym sezonie Włoch prezentuje się bardzo źle z zaledwie czterema zwycięstwami. W swoim ostatnim turnieju na clayu we French Open odpadł w pierwszej rundzie przegrywając z De Minaur.

Zdecydowanym faworytem w tej konfrontacji jest według mnie Munar.

Munar – Travaglia Typ: 1 Kurs: 1.55 Bukmacher: STS

0 / 5. Ocen: 0

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button