Typy tenisowe na dzień 21 kwietnia.

Na kolejny już dzień emocji związanych z tą jakże przepiękną dyscypliną do zaoferowania mam cztery spotkania mężczyzn. Pierwsze dwa rozegrane zostaną w turnieju ATP Barcelona, gdzie w bezpośrednich starciach Fognini zagra z Zapata a Nishikori podejmie Garin. Kolejnym turniejem będzie Challenger w Rzymie, gdzie naprzeciw siebie staną Marcora i Varillas. Ostatnimi zawodami będzie ITF w Egipcie i spotkanie Michalskiego z Giacomini.

Fognini – Zapata

Fabio chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Jest to Włoski zawodnik znany ze swojej wysokich umiejętności jeżeli ” tylko chce mu się grać”. Jednak dużo jest też złych ekscesów dotyczących tej osoby. Na pewno jego najgorszą stroną jest psychika i nerwy. Włoch ma już 33 lata i największe sukcesy zapewne już za nim. Fognini mierzy 178 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 27 miejsce. Bilans tego zawodnika na wszystkich nawierzchniach w bieżącym sezonie to 10 wygranych i 8 porażek. W ostatnim turnieju rozgrywanym w Monte Carlo Fabio zanotował dobry rezultat dochodząc do ćwierćfinału rozgrywek. W przeszłości na tych zawodach cztery razy odpadał już na pierwszej fazie rozgrywek, jeden raz w drugiej rundzie i dwukrotnie zanotował ćwierćfinał.

Jego przeciwnikiem będzie Zapata Miiralles- tenisista pochodzący z Hiszpanii. 24-letni zawodnik w rankingu światowym zajmuje 147 miejsce. Bernabe mierzy 183 cm wzrostu i jest graczem praworęcznym. W tym roku jego bilans na wszystkich nawierzchniach to 14 wygranych i 11 porażek. Na kortach ziemnych Zapata uwielbia grać a tutaj wystąpi z podwójną motywacją na własnej ziemi. W przeciągu dwóch lat Hiszpan poczynił ogromny skok w rankingu awansując aż o 89 miejsc. Na tym turnieju aby móc grać w głównej fazie rozgrywek musiał przebrnąć przez kwalifikacje. Tam w dwóch pojedynkach pokonał Sandgren i Cachin. W pierwszej rundzie turnieju głównego odprawił Kuznetsov.

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Osobiście nie uważam, że Włoch jest aż tak wielkim faworytem jak to wskazują kursy. Myślę, że Hiszpana stać tutaj na niespodziankę a już na pewno na ugranie minimum jednego seta.

Fognini – Zapata Typ: 2 ( +1,5 seta) Kurs: 1.61 Bukmacher: Etoto

Nishikori – Garin

Christian Garin- zawodnik pochodzący z Chile. Christian urodził się w 1996 roku. Młody, bardzo utalentowany tenisista mierzy 185 cm wzrostu. Chilijczyk w całej swojej karierze zwyciężył w 2013 roku w Junior French Open pokonując w finale A. Zvereva. W 2016 roku zdobył swój pierwszy tytuł w turnieju rangi Challenger. W 2018 roku dopisał sobie trzy kolejne triumfy w tej samej rangi rozgrywkach. Jest to zawodnik, gdzie jego ulubioną nawierzchnią jest mączka. W tym roku na clay ma bilans 6-2. W bieżącym sezonie zwyciężył w całym turnieju rozgrywanym w Chile pokonując w finale Bagnisa. W Monte Carlo dotarł do 1/16 ustępując znakomitemu Tsitsipasowi.

Jego przeciwnikiem będzie Japończyk, który w swojej karierze ma mnóstwo zdobytych trofeów i zalicza się od wielu lat do najlepszych tenisistów świata. Znakomity techniczny zawodnik, zawsze walczący do samego końca. Kei ma 31 lat i mierzy 178 cm wzrostu. W rankingu ATP japończyk zajmuje 39 miejsce. W ostatnich dwóch latach po kontuzji Nishikori wciąż nie może wrócić do formy jaką dawniej prezentował. W tym roku rozegrał już czternaście spotkań z czego tylko połowa to jego zwycięstwa. Najlepszymi wynikami w bieżącym sezonie były dwa ćwierćfinały w Dubaju oraz Rotterdamie. W pierwszej rundzie w Barcelonie pokonał Pella 2-1.

Obaj panowie spotkali się ze sobą rok temu w Hamburgu na clayu i wówczas po bardzo dobrym spotkaniu Garin bardzo łatwo pokonał Nishikoriego 2-0. W tej konfrontacji spodziewam się podobnego scenariusza znacznie lepszego Garina, który w każdym turnieju pokazuje i udowadnia swoją wartość jeżeli chodzi o grę na tej nawierzchni.

Garin – Nishikori Typ: 1 Kurs: 1.55 Bukmacher: STS

Marcora – Varillas

Marcora to zawodnik pochodzący z Włoch. Doświadczony już 31-letni zawodnik ma 193 cm wzrostu i jest tenisistą praworęcznym. W rankingu ATP zajmuje 190 miejsce. Roberto w ubiegłym sezonie miał bilans 24 wygranych i 18 porażek. Na clayu natomiast 3-6. W tym bieżącym roku rozegrał już siedemnaście meczy z czego zaledwie sześć zakończyło się jego wygraną. W ostatnich dwóch turniejach rozgrywanych na kortach ziemnych już na samym początku musiał uznać wyższość rywali przegrywając z Delbonisem i Giustino. Na tych zawodach w swojej pierwszej rundzie pokonał Gojo 6-2 6-3.

Jego przeciwnikiem będzie Varillas – tenisista pochodzący z Peru. 25-letni zawodnik w rankingu zajmuje 160 miejsce. Zawodnik w swojej karierze może dopisać sobie reprezentowanie swojego kraju w Pucharze Davisa. Bilans ze wszystkich spotkań tego tenisisty w bieżącym roku to 11 wygranych i 5 porażek. Varillas od początku sezonu gra bardzo równo i stabilnie zyskując bardzo dobre wyniki. Wszystkie dotychczasowe mecze były rozegrane na clayu czyli jego ulubionej nawierzchni. Najlepszym rezultatem w bieżącym roku było dotarcie przez Peruwiańczyka do półfinału w zawodach rozgrywanych w Santiago. Tutaj we Włoszech w swoim pierwszym pojedynku wyeliminował Collarini 2-1.

Obaj panowie spotkają się ze sobą po raz pierwszy a ja w tej konfrontacji upatruję jako zwycięzce Varillasa, który w przeciwieństwie do swojego przeciwnika jest w bardzo dobrej formie.

Marcora – Varillas Typ: 2 Kurs: 1.61 Bukmacher: Betfan

Michalski – Giacomini

Michalski to zaledwie 21-letni tenisista urodzony w Warszawie. Daniel ma 180 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP aktualnie zajmuje 448 miejsce. W całej swojej karierze na swoim koncie ma zarobionych 25,919 dolarów. W tym sezonie jego bilans na wszystkich nawierzchniach to osiem wygranych i siedem porażek. Najlepszym jego rezultatem w 2021 roku był finał w zawodach rangi ITF ( niestety przegrany z Zekiciem). Na kortach ziemnych Polak potrafi grać i jak sam potwierdza jest to jego ulubiona nawierzchnia. W tym roku jak tylko zaczął regularnie grywać na clayu to wyniki same przyszły. Na jedenaście spotkań przegrał tylko trzy.

Jego przeciwnikiem będzie Giacomini – tenisista pochodzący z Włoch. 23-letni tenisista mierzy zaledwie 170 cm wzrostu i jest graczem praworęcznym. W rankingu ATP Luca zajmuje 643 miejsce. Bilans Włocha w bieżącym sezonie to osiem wygranych i sześć porażek. Na kortach ziemnych dotychczas Luca rozegrał jedno spotkanie, które grając przeciwko Misolic przegrał. Obaj panowie rozegrają ze sobą pierwszy mecz i bez dwóch zdań faworytem w tym starciu jest dla mnie Polak, który na clayu czuje się jak ryba w wodzie, czego nie można powiedzieć o jego rywalu.

Michalski – Giacomini Typ: 1 Kurs: 1.47 Bukmacher: Etoto

0 / 5. Ocen: 0

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button