Typy tenisowe na dzień 29 września. Spotkania mężczyzn w French Open.

Na dzisiejszy dzień w ramach spotkań rozgrywanych w Szlemie French Open do zaproponowania mam kilka pojedynków wśród panów. W bezpośrednich starciach zmierzą się: Halys – Giron, Laaksonen – Cuevas, Monteiro – Basilashvili i Martin – Sousa.

Halys – Giron

Halys to jeden z zawodników gospodarzy. Zawodnik ma 23 lata i 191 cm wzrostu. Quentin jest praworęcznym tenisistą, który w rankingu ATP zajmuje 202 miejsce. W roku bieżącym jego bilans na wszystkich nawierzchniach to czternaście wygranych i szesnaście porażek. Na mączce natomiast ma zaledwie jedną wygraną i pięć porażek. W całej swojej karierze we French Open Halys występował kila razy ale bez większych sukcesów. Jego najlepszym wynikiem na tym turnieju było dotarcie do drugiej rundy. Jego warunki predysponują go do mocnego serwisu co potrafi robić. Dodatkową motywacją na pewno będzie gra ” u siebie”.

Jego przeciwnikiem będzie Giron – zawodnik pochodzący z USA. 26-letni zawodnik zajmuje w rankingu ATP 96 miejsce. W całej swojej dotychczasowej karierze w/w zawodnik na swoim koncie ma pięć zdobytych turniejów rangi Challenger i ITF. W tym roku Marcos znajduje się w dobrej formie o czym świadczą osiągane przez niego wyniki. Na swoim koncie ma 20 wygranych i 13 porażek. Na kortach ziemnych 0-1. W całej swojej karierze jeden raz wystąpił we French Open i odpadł już w kwalifikacjach.

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Giron to znacznie niższy zawodnik niż Halys i na pewno tutaj nie ma mowy o mocnym serwisie. Za to nadrabia na pewno techniką i szybkim poruszaniem się po korcie.

Moim zdaniem kursy na to spotkanie są wystawione przez bukmacherów prawidłowo. Spodziewam się raczej wyrównanej walki od początku do końca i nie chce mi się wierzyć w zwycięstwo 3-0 jednego bądź drugiego zawodnika dlatego proponuję over 3,5 seta.

Halys – Giron Typ: Over 3,5 seta Kurs: 1.47 Bukmacher: Fortuna

Laaksonen – Cuevas

Cuevas- tenisista pochodzący z Urugwaju. 34-letni zawodnik w rankingu ATP zajmuje 60 miejsce. W tym sezonie jego bilans wszystkich spotkań to 11 wygranych i 14 porażek. W zawodach kategorii ATP World Tour w grze pojedynczej wywalczył 6 tytułów. Ponadto 3-krotnie doszedł do finału turnieju ATP.

Największy sukces w karierze Cuevas odniósł w 2008 roku, wygrywając wielkoszlemowy French Open w grze podwójnej w parze z Luisem Horną. Nikomu chyba nie muszę mówić, że Pablo to specjalista jeżeli chodzi o grę na tej nawierzchni. Swoje największe wyniki notował na mączce i na clayu czuje się jak ryba w wodzie. W Hamburgu grał znakomicie o czym świadczą wygrane przeciwko Krawietz, Simon oraz Fritz. We wszystkich trzech pojedynkach Urugwajczyk nie stracił ani jednego seta. Znakomity mecz rozegrał w kolejnej rundzie przeciwko Tsitsipas. Obaj panowie grali niesamowicie agresywnie i kątowo.

Jego przeciwnikiem będzie Laaksonen – zawodnik pochodzący z Szwajcarii. 28-letni tenisista ma 185 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP zajmuje 135 miejsce. W tym roku bilans spotkań Henri to zaledwie 8 wygranych i 10 porażek. Szwajcar od 2011 roku reprezentował Szwajcarię w Davis Cup. Henri był bardzo obiecującym zawodnikiem, lecz bardzo roszczeniowym i niesfornym. Kiedyś Wawrinka tak o nim powiedział „Wawrinka tak skomentował: „Jest bardzo mało obiecujących młodych zawodników w Szwajcarii]. Niestety, są wśród nich tacy, którzy uważają, że wszystko jest dozwolone i wszystko jest przyznane za darmo.Nie podoba mi się jego zachowanie. Ktoś w jego wieku, z jego rankingiem, który od wielu lat wspiera Swiss Tennis i uważa, że ​​nie może w pełni zaangażować się w trening, a nawet narzeka na trenera, nie może być częścią zespołu ”. Mówił dalej, że „nigdy więcej nie chce być z nim na korcie tenisowym.”

W przeszłości na FO grał zaledwie trzy razy z czego jeden raz zameldował się w turnieju głównym, docierając wówczas do drugiej rundy. Aby zagrać w pierwszej rundzie musiał przebrnąć przez kwalifikację, gdzie pokonał Cid Subervi, Mena oraz Galan Riveros.

W tym pojedynku jestem całym serce za Cuevasem, który według mnie jest pomimo swego wieku lepszym zawodnikiem. Jeżeli Urugwajczyk utrzyma taką formę jak z poprzedniego turnieju to o wynik będę spokojny.

Cuevas – Laaksonen Typ:1 Kurs: 1.40 Bukmacher: STS

Monteiro – Basilashvili

Monteiro- tenisista pochodzący z Brazylii. 26-letni zawodnik w rankingu ATP zajmuje 84 miejsce. W tym roku Thiago rozegrał już trzydzieści sześć spotkań z czego zwyciężył w dwudziestu dwóch. Leworęczny tenisista ma 183 cm wzrostu i jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie. W French Open brał udział cztery razy a jego najlepszym rezultatem było dotarcie do drugiej rundy. Bardzo dobry turniej Brazylijczyk rozegrał tuż przed samym Szlemem. W zawodach rangi Challenger rozgrywanym we Włoszech doszedł do wielkiego finału ustępując dopiero znakomitemu Musetti.

Jego dzisiejszym przeciwnikiem będzie Basilashvili – zawodnik pochodzący z Gruzji. 28 letni doświadczony już tenisista ma 185cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP zajmuje 33 miejsce. W tym roku jego bilans że wszystkich spotkań to cztery wygrane i dwanaście porażek. Nikoloz ten rok na pewno już by chciał zakończyć z powodu swojej kiepskiej formy. Na kortach ziemnych w bieżącym roku rozegrał pięć spotkań z których nie wygrał ani jednego. W ostatnich dwóch turniejach zmierzył się z Bautista Agut oraz Sonego.

Patrząc na formę obu zawodników z tego roku oraz ich predyspozycje gry na kortach ziemnych, uważam, że każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo Brazylijczyka będzie tutaj niespodzianką.

Monteiro – Basilashvili Typ:1 Kurs: 1.40 Bukmacher: STS

Martin – Sousa

Martin – tenisista pochodzący ze Słowacji. 31-letni zawodnik na swoim koncie w tym roku ma 18 wygranych i 17 porażek. Na kortach ziemnych 16-11. Andrej w rankingu ATP sklasyfikowany jest na 102 miejscu. W grze pojedynczej jest finalistą 1 turnieju rangi ATP World Tour. W 2016 zagrał na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W singlu doszedł do 3 rundy, ponosząc porażkę z Keim Nishikorim.

W całej swojej karierze tylko raz udało mu się zakwalifikować do turnieju głównego i było to w 2016 roku, gdzie dotarł do trzeciej rundy. Martin uwielbia grać na mączce i właśnie na tej nawierzchni rozgrywa najwięcej spotkań. W turnieju przed FO swoich sił próbował w kwalifikacjach do ATP w Rzymie, gdzie pokonał Chardy,Galan Riveros. W ostatniej rundzie przegrał natomiast z Martinez.

Jego dzisiejszym przeciwnikiem będzie Sousa – tenisista pochodzący z Portugalii. Pedro ma 31 lat i zajmuje 77 miejsce w rankingu ATP. Zawodowym tenisistą Sousa został w 2007 roku. W grze pojedynczej wygrał pięć turniejów o randze ATP Challenger Tour.Od września 2006 reprezentant Portugalii w Pucharze Davisa. W tym roku na swoim koncie zawodnik ma siedem wygranych i trzynaście porażek.

W całej swojej karierze Sousa grał tutaj kilkanaście razy i zawsze kwalifikował się do turnieju głównego. Jego najlepszym rezultatem było dotarcie do drugiej rundy.

Dwóch równych i lubiących tą nawierzchnię zawodników zmierzy się w bezpośrednim starciu. Obaj panowie do tej pory spotkali się ze soba trzy razy i aktualny bilans to 2-1 dla Martin.

W tym pojedynku spodziewam się minimum czterech setów bo nie wierzę w 3-0 dla żądnego z nich. Zawodnicy powinni toczyć w miarę równą batalię.

Martin – Sousa Typ: Over 3,5 seta Kurs: 1.51 Bukmacher: Fortuna

0 / 5. Ocen: 0

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button