Typy tenisowe na dzień 13 lipca. Spotkania mężczyzn w turnieju rozgrywanym w Hamburgu.

Na wtorek do zaproponowania mam kilka spotkań z trzech różnych turniejów. W tej części zajmiemy się turniejem panów rozgrywanym w Niemieckim Hamburgu i w Rumuńskim Iasi. W spotkaniach bezpośrednich zmierzą się: Mager – Molcan, Marterer – Koepfer, Taberner – Lopez, Varillas – Nagal i Gabashvili – Miedler.

Mager – Molcan

Molcan to tenisista pochodzący z Słowacji. 23 – letni zawodnik mierzy 178 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 160 miejsce. Alex to finalista Australian Open  w grze podwójnej chłopców. W grze pojedynczej jest finalistą jednego turnieju cyklu ATP Tour. W bieżącym roku bilans ogólny Słowaka to trzydzieści osiem wygranych i szesnaście porażek.

Na clayu Alex gra rewelacyjnie i to tutaj zyskuje swoje najlepsze wyniki. W tym sezonie zdołał wygrać aż trzydzieści jeden pojedynków. Jego najlepszymi wynikami w tym roku był turniej w Belgrade i prostejovie, gdzie zdołał dotrzeć do dwóch finałów, które niestety dla niego były przegrane. Na tym turnieju aby móc grać w głównej drabince musiał przejść przez kwalifikację w których pokonał Horansky i O’Connell.

Darmowe bonusy bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Zakład bez ryzyka 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Jego przeciwnikiem będzie Mager- tenisista pochodzący z Włoch. 26-letni zawodnik w rankingu zajmuje 73 miejsce. Gianluca w tym sezonie biorąc pod uwagę wszystkie nawierzchnie ma bilans 22 wygranych i 16 porażek. Włoch ma 188 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym.

Na kortach ziemnych jego bilans w bieżącym sezonie to 19-12. Nowy sezon Gianluca zaczął od ćwierćfinału w jednym z turniejów rozgrywanych w Australii. Potem wyniki były już tylko gorsze. Trzy kolejne zawody to trzy porażki już w pierwszych rundach. Dopiero w kwietniu Mager rozegrał swój najlepszy turniej w Hiszpanii wygrywając w finale przeciwko Munar. Swoich sił zawodnik próbował ostatnio w Szlemie, gdzie zdołał wygrać tylko jeden mecz.

Faworytem w tym spotkaniu jest według mnie fenomenalny na tej nawierzchni Molcan, który jest niezwykle niebezpieczny na clayu.

Molcan – Mager Typ: 1 Kurs: 1.70 Bukmacher: STS

Marterer – Koepfer

Marterer – zawodnik pochodzący z Niemiec. 26-letni tenisista ma 191 cm wzrostu i jest zawodnikiem leworęcznym. Jego głównym atutem jest silny serwis co znakomicie sprawdza się na twardych kortach. W tym roku Maximilian ma 15 wygranych i 15 porażek. W rankingu ATP Niemiec znajduje się na 200 pozycji. W tym roku jego najlepszym wynikiem był ćwierćfinał w zawodach rozgrywanych w Quimper. Oprócz w/w turnieju Marterer nie pokazywał nic specjalnego odpadając w pierwszych lub w drugich rundach. Grając na kortach ziemnych Niemiec zdołał wygrać w tym roku dziesięć spotkań z osiemnastu rozegranych. Na tym turnieju musiał przejść przez kwalifikację w których pokonał Dzumhur oraz Giannessi.

Jego przeciwnikiem będzie Koepfer – zawodnik pochodzący z Niemiec. 27-letni tenisista w rankingu ATP zajmuje wysokie 59 miejsce. W swoim dorobku Dominik ma 5 wygranych turniejów. W Większości były to zawody rangi ITF. W tym roku bilans ze wszystkich nawierzchni tego gracza to 17 wygranych i 15 porażek. 2021 rok Koepfer zaczął od turnieju w Australii, gdzie w Szlemie odpadł z Thiemem. Na clayu w przeciwieństwie do swojego rywala spisuje się odrobinę lepiej. Bardzo dobre zawody Koepfer rozegrał w turnieju w Genevie czy French Open. Na tych pierwszych zawodach osiągnął ćwierćfinał a w Szlemie we Francji odpadł po równej walce z Federerem.

W tej konfrontacji uważam, że Koepfer jest tutaj faworytem i ma wszystko aby zwyciężyć przeciwko Marterer.

Marterer – Koepfer Typ: 2 Kurs: 1.67 Bukmacher: STS

Taberner – Lopez

Lopez to zawodnik pochodzący z Hiszpanii. Doświadczony już i powoli myślący o emeryturze Feliciano ma 39 lat i w rankingu ATP zajmuje 90 miejsce. Mierzący 188 cm wzrostu Hiszpan najlepsze lata ma już za sobą. Niestety wiek nieubłaganie zbliża tego tenisistę do odłożenia rakiety w kąt. Z roku na rok Hiszpan gra coraz to gorzej o czym świadczą osiągane przez niego wyniki. Niegdyś kapitalny tenisista wymieniany w gronie najlepszych a dzisiaj to „chłopiec do bicia”. W tym sezonie bilans Lopeza to osiem wygranych i trzynaście porażek. Na clayu Feliciano zdołał rozegrać zaledwie sześć spotkań z których tylko dwa padły jego łupem. W ostatnich zawodach na mączce w French Open Hiszpan już w pierwszej rundzie przegrał z Coria 0-3.

Jego przeciwnikiem będzie Taberner – zawodnik pochodzący z Hiszpanii. 23-letni tenisista ma 183 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. W rankingu ATP Carlos zajmuje 114 miejsce. Taberner zdobył 1 tytuł ATP Challenger w tenisowym Pucharze San Benedetto w 2017 roku. W ubiegłym sezonie Carlos na wszystkich nawierzchniach miał bilans 29 wygranych i 17 porażek. W tym roku Taberner rozegrał 33 pojedynki z których wygrał 22. Na mączce Carlos uwielbia grać i jest to jego ulubiona nawierzchnia. W tym sezonie na w/w nawierzchni zanotował 19 wygranych i 8 porażek. Jego najlepszym rezultatem na clayu w tym roku było wygranie dwóch turniejów w których Hiszpan grał perfekcyjnie.

W tej konfrontacji mamy do czynienia z młodym bardzo utalentowanym Hiszpanem, który zagra z doświadczonym ale już powoli myślącym o emeryturze Lopezem. faworytem w tym starciu jest według mnie młoda krew.

Taberner – Lopez Typ: 1 Kurs: 1.40 Bukmacher: STS

Varillas – Nagal

Nagal – zawodnik pochodzący z Indii. 23-letni tenisista w rankingu ATP zajmuje 154 miejsce. Sumit jest zawodnikiem praworęcznym mierzącym 178 cm wzrostu. W tym roku jego bilans wszystkich meczy to osiemnaście wygranych i szesnaście porażek. Nagal w tym roku jest w średniej dyspozycji. Swoje mecze w 95% rozgrywa na mączce z wynikiem 18-14. Jego najlepszymi wynikami było dotarcie w kilku turniejach do ćwierćfinałów. Nigdy w tym sezonie nie zdołał przekroczyć tej bariery.

Aby móc zakwalifikować się do turnieju głównego w Hamburgu musiał przejść przez kwalifikację w których pokonał Lane i doznał porażki z Zhang. Na jego szczęście jako lucky looser udało mu się dostać do pierwszej rundy turnieju głównego.

Jego przeciwnikiem będzie Varillas – tenisista pochodzący z Peru. 25-letni zawodnik w rankingu zajmuje 130 miejsce. Juan w swojej karierze może dopisać sobie reprezentowanie swojego kraju w Pucharze Davisa. Bilans ze wszystkich spotkań tego tenisisty w bieżącym roku to 27 wygranych i 12 porażek. Varillas od początku sezonu gra bardzo równo i stabilnie zyskując bardzo dobre wyniki. Wszystkie dotychczasowe mecze były rozegrane na clayu czyli jego ulubionej nawierzchni. Najlepszym rezultatem w bieżącym roku były dwa finały z których jeden zakończył się zwycięstwem obiecującego Peruwiańczyka. W Hamburgu podobnie jak jego rywal musiał przebrnąć przez kwalifikację w których pokonał Forejtek i Baez.

Faworytem w tym starciu jest zdecydowanie Varillas, który nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem rywala.

Varillas – Nagal Typ: 1 Kurs: 1.57 Bukmacher: STS

Gabashvili – Miedler

Gabashvili to zawodnik pochodzący z Rosji. Doświadczony już 36-letni tenisista mierzy 188 cm wzrostu i w rankingu ATP zajmuje 262 miejsce. W swoim dorobku Rosjanin ma kilka gier w reprezentacji swojego kraju w ramach Pucharu Davisa. Teimuraz najlepsze lata ma już za sobą. W tym sezonie bilans Gabasviliego to siedem wygranych i osiemnaście porażek. Najlepszym wynikiem Rosjanina było dotarcie do finału turnieju w RPA na kortach twardych. Odkąd Teimuraz przeszedł na grę na clayu wyniki stały się dla niego bardzo kiepskie. W tym roku Rosjanin na w/w nawierzchni zdołał wygrać zaledwie trzy spotkania.

Jego przeciwnikiem będzie Miedler – tenisista pochodzący z Austrii. Zawodnik ma 25 lat i w rankingu zajmuje 325 miejsce. W swojej karierze ma zwycięstwo w deblu w Australian Open Junior z 2014 roku. Rok później zaliczył swój debiut w ATP World Tour. W tym roku na swoim koncie Lucas ma 19 wygranych i 15 porażek. Zawodnik w tym sezonie głównie swoich sił próbuje w Challengerach. Na clayu Lucas rozegrał siedemnaście spotkań z których wygrał tylko siedem.

Obaj panowie spotkali się ze sobą cztery raz i aktualny bilans to 3-1 dla Rosjanina. Patrząc na wszystkie aspekty i to w jakiej formie znajdują się aktualnie ci dwaj zawodnicy uważam, że Midler jest tutaj faworytem.

Miedler – Gabashvili Typ: 1 Kurs: 1.46 Bukmacher: Betfan

0 / 5. Ocen: 0

Tenis typy bukmacherskie

Back to top button